Lávové kameny

Masáž lávovými kameny, je jedinečná a nenapodobítelná masáž pocházející ze staré Číny a Indie, nicméně se již vyskytovala také u starých Severoamerických Indiánů, kteří pomocí malých či větších kamenů stymulovaly body na těle a uvoln'ovali tak únavu či bolest, přičemž využívali též energie kamenů.

Tak jak se používá masáž Lávovými kameny dnes, je spojeno již z výše jmenovanou Čínou a Indií kde se teplé kameny přikládají na tělo a nechává se púsobit teplo a energie zahřátých kamenú, nebo se používá přiložení kamenú s následnou jedinečnou masáží teplými kameny.

Masáž lávovými kameny uvolňuje a prokrvuje svalové tkáně, rozšiřuje tepny a cévy, čímž rozšiřuje krevní řečiště a zvyšuje krevní oběh. Dále pomáhá prohřát klouby a kloubní pouzdra. V neposlední řadě má detoxikační ůčinky na organizmus.

Jedná se tedy o velice komplexní jedinečně regenerační i ozdravující masážní kúru. Pro tuto masáž se používají speciální lávové kameny z řek v lávových pásmech, nebo na mořských sopečných pobřežích, kde se tyto kameny sbírají ručně a runě s také opracovávají.